O autorze
Urodzony w grudniu 1973 roku. Obdarzony charyzmatyczną, niską barwą głosu zwraca uwagę najbardziej wymagających słuchaczy. Od blisko 20 lat na scenie. Z zespołem ROAN wydał sześć albumów. W swoich opiniach ostry i odważny, ale zawsze obiektywny. Po godzinach - pasjonat motoryzacji, członek fan clubu 7er (czyli BMW serii 7)

O POPULARNOŚCI MUZYKI ROCKOWEJ W NASZYM KRAJU… RĘKA DO GÓRY - KTO SŁUCHA ROCKA?

Kiedy polskie rozgłośnie radiowe zalane są kopiami amerykańskich gwiazd r’n’b, jest ogromne grono słuchaczy, które w muzyce szuka prawdziwych gitarowych emocji. Moda na rocka wraca – zdaje się, że również i w naszym kraju.

To, co wyróżnia muzyków rockowych na tle pięciominutowych zapłonów z uwydatnionym biustem to prawdziwy, niczym nie zakłócony przekaz i szczery charakter. Muzycy rockowi od pokoleń budują wokół siebie Słuchaczy, którzy dorastają i ewoluują wraz z artystami. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Zespoły rockowe, które markę i legendę wyrobiły sobie dekady temu – w większości funkcjonują po dziś dzień. Nie można tego powiedzieć o komercyjnych gwiazdkach, z którymi dzieciaki identyfikują się przez chwilę, po czym pozostawiają swoich idoli na medialny i artystyczny niebyt. Nieskromnie cieszę się, że z rocka wyrosłem i w rocku rozwijam się nadal. Cieszę się, że polski słuchacz kocha rocka gdzie dowodów sympatii i uznania doświadczamy nie tylko w Chinach, ale choćby tydzień temu grając do pokazu mody podczas Warsaw Fashion Weekend.

Kiedy nasz manager powiedział nam: „Gracie do pokazu mody!” – pomyślałem – rock i moda, czy aby na pewno da się to połączyć? Da się! Polacy kochają rocka i jak nic spragnieni są gitarowego brzmienia – tyle fajnych słów i gratulacji od osób, które defacto może nie pokrywają się ściśle z profilem naszego Słuchacza, utwierdziło mnie w przekonaniu, że czas powrotu muzyki rockowej do pierwszoplanowej popularności – jest tylko kwestią czasu. I to niedługiego. Tylko czemu kiedy włączam jakąkolwiek ogólnomuzyczną stację radiową co rusz słyszę polskie kopie Beyonce i Lady Gagi? Dziś są, po sobie niewiele zostawią.
Trwa ładowanie komentarzy...